W dzisiejszym odcinku powiemy sobie o jednym z najtrudniejszych angielskich słów „though”.
Już na samym początku sprawia trudność, bo zaczynamy do włożenia języczka pomiędzy zęby, czego nie doświadczamy w polskim. Ale o tym więcej w filmie.
Zapraszam:
https://www.youtube.com/watch?v=6FV9ds64ESU[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_youtube id=”https://www.youtube.com/watch?v=6FV9ds64ESU” width=”700″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””/]
Streszczenie:
Jeśli chcesz powiedzieć chociaż, to „though” możesz postawić na początku lub na końcu.
Jeśli nie chcesz powtarzać „though”, to mozesz użyć „although”, albo „even though”. To wszystko znaczy dokładnie to samo.
Jednak gdy postawisz „though” na końcu to zmienia swoje znaczenie na „ale”.
Możesz je skrócić do „thu”, ale nauczyciel lub urzędnik nie będzie zadowolony. Ten drugi może czuć się wesoło po takim słowie.

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][xyz-ihs snippet=”jesli”]

Pozdrawiam
Kamil K.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *