Prosty trik na szybsze zapamiętywanie i przypominanie słówek

Dzisiaj chciałbym Ci powiedzieć o niesamowitym narzędziu do  nauki języka (ale nie tylko), który pomógł zapamiętać mi i moim znajomym oraz wielu internatów  nawet najtrudniejsze  angielskie słówka.
Zapewne zdarzyło Ci się już słyszeć w życiu, że rzeczy, które widzimy, zapamiętujemy lepiej niż te które słyszymy. A rzeczy które wykonujemy zapamiętujemy jeszcze lepiej niż, gdy je tylko słyszymy i widzimy.
Problem polega tylko na tym jak to zrobić, gdy nie możemy tego realnie wykonać. Na przykład jak nauczyć się słówka „because”?
Ale jest pewna rzecz, która pozwala go wykorzystać nawet do takich informacji.
Możesz użyć tego przy każdej informacji  bo umysł będzie reagował jak podczas wykonywania tej informacji.
Domyślasz się co to jest? Pewnie nie, bo tak zagmatwanie to opisałem.
Tą tajemniczą rzeczą jest gestykulacja: rąk, ruchy ciała, głowy, tak jak podczas próby wyjaśnienia.
Podczas eksperymentu opisanego przez  American Journal  of Psychology uczestnikom zakazano używania rąk podczas przypominania pewnych rzeczy. Efektem było  to, że uczestniczy przypomnieli sobie mniej rzeczy.
Podobne badanie było przeprowadzone z dziećmi i wykazało to samo.
Jest to pierwsza informacja jaką powinieneś zapamiętać. Możesz  to wykorzystać podczas opowiadania, aby zrobić barwniejszą historię. Użyj gestów, aby przypomnieć sobie więcej informacji.

Zobacz Kody Umysły

Gestykulacja rąk, a zapamiętywanie

Naukowcy zrobili jednak także test czy gestykulacja pomaga także w zapamiętywaniu.
Okazało się, że dodanie gestów, zwiększa stopień zapamiętywania (np. ilość zapamiętanych słówek) i dodatkowo na dłużej.
Ta strategia działa zarówno, gdy ktoś jest poinstruowany jaki ma wykonać gest lub gestykuluje sam z siebie.
Dlatego gdy czytasz, mówisz, powtarzasz dodaj gesty, obrazując tak, jakbyś chciał/a komuś coś wytłumaczyć.
Niestety gestykulacja, nie pomoże przy suchych faktach.
Gestykulacja, pomoże także przy nauce strategii i metod. Na przykład podczas pewnego eksperymentu kazano dzieciom wykonywać konkretne gesty podczas rozwiązywani zadań matematycznych.
Drugiej grupie pozwolono wykonywać nieskoordynowane gesty. Natomiast trzeciej grupie nie pozwolono wykonywać ich wcale.
Najgorszy wynik osiągnęła grupa, która nie gestykulowała. Lepszy wynik osiągnęły dzieci, które gestykulowały oderwanie od metody rozwiązywania zadań. A najlepszy wynik osiągnęły dzieci, które konkretne gestykulowały. 🙂
Nie sądzisz, że to zabawne, że nieskoordynowane gestykulowanie pomogło?

Zobacz Kody Umysły

Rytmiczne stukanie

Jedno z badań pokazało, że rytmiczne stukanie w stół pomaga „wydobywać z głowy” myśli, które masz na „końcu języka”.
Badacze podczas eksperymentu zaprezentowali uczestnikom definicje rzadkich słów, które potem mieli sobie przypomnieć. Uczestniczy których poproszono, aby stukali w stół mogli sformułować więcej definicji.
Słowa nie musiały być powiązane z stukaniem, co jest przecież ciężkie do zrobienia.
Cenna wskazówka: gdy chcesz coś sobie przypomnieć to nawet drobna gestykulacja, może Ci pomóc odnaleźć informacje.
Jedna ważna uwaga. Stukanie długopisem przeszkadzało, gdy od uczestników wymagano większej ilości analizy i myślenia.
Jednak jeśli chcesz lepiej sformułować myśli lub przypomnieć frazę to jest to jak najbardziej dobra droga.
Zauważyłem, że podczas stukania i gestykulowania o wiele łatwiej „przychodzi” mi także wyobrażenie jak używam tej frazy. Dzięki temu o wiele szybciej ją zapamiętuję, a potem przypominałem sobie z fiszek.

Zobacz Kody Umysły

Szybkie zapamiętywanie słówek za pomocą gestykulacji

Podczas eksperymentu kazano pewnej grupie uczniów przez 6 dni uczyć się wymyślonego języka „Vimmi”.
Między innymi po to, aby żaden z uczestników nie znał słówek i nie mógł ich skojarzyć z innymi słówkami z innych języków. Dzięki temu eksperyment nie został zaburzony.
Jedna grupa uczyła się normalnie, a druga dodatkowo za pomocą gestów.
Na przykład gdy pojawiło się słówko, ciąć to musieli wykonać cięcie ręką.
Okazało się, że podczas testu, osoby używające gestu mogły przypomnieć sobie znacznie więcej od uczących się metodą tradycyjną!

Łatwiejsze korzystanie z wiedzy

Dodatkowo mogli potem jeszcze swobodniej używać tych słów do konstrukcji zdań! Mało tego, gesty pomagały nawet do tak abstrakcyjnych słówek jak „raczej”, „kiedy” itd.
Naukowcy przeskanowali potem mózgi uczestników i okazało się, że dodanie gestu wspomaga pamieć, bo tworzy bardziej rozbudowaną  „reprezentację” słowa, co ułatwia potem jego  przypominanie.

Podsumowanie

  • Gestykuluj podczas opowiadania, aby przypomnieć sobie  więcej informacji .
  • Gestykulowanie pomaga także podczas uczenia się, aby lepiej zapamiętać, a potem sobie przypomnieć.
  • Zabawa długopisem pomaga  sformułować myśli na końcu języka.
  • Dodanie konkretnego gestu podczas nauki pozwala na  szybkie zapamiętywanie słówek , a potem i przypominanie.

To skuteczna i prosta rzecz, która pozwoliła mi o wiele szybciej i sprawniej zapamiętać trudne słówka z angielskiego, niemieckiego i chińskiego. 
Potem wzmacniam efekt poprzez odpowiednią przerwę z innego kodu zaraz po nauce. Trzeba jednak uważać, bo nieodpowiednio wykonana przerwa, może popsuć cały efekt.
Jest to jedna z metod, jaką możesz znaleźć w Kodach Umysłu. Jest to kurs w 100% oparty na badaniach naukowych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam do dalszej części.

Zobacz Kody Umysły

Kody Umysłu Recenzja

Kody Umysłu to produkt stworzony przez Damiana Redmera. Prowadzi on jeden z najbardziej popularnych blogów o rozwoju osobistym w Polsce.
Damian stworzył go, aby pomóc wielu ludziom w osiągnięciu ich celów, za pomocą sprawdzonych przez naukowców i banalnie prostych, ale za to wyjątkowo skutecznych metod.
Dzięki niemu każdy może uczyć się i nabywać wiedzę o wiele szybciej niż normalnie.

Co zawierają Kody Umysłu?

Kody Umysłu zawierają 12 ciekawych i ładnie wykonanych filmów plus 3 bonusowe filmy (które moim zdaniem są najciekawsze). Łączna długość filmów to 1 godzina 59 minut.
Nagrania są w formacie Mp4. Można je oglądać online lub ściągnąć na swój komputer.
Kody Umysły Damian Redmer
Nagrania są zrobione według zasady. Jedno nagranie, jedna technika.
Jest  to bardzo pożyteczne, ponieważ łatwiej jest zrozumieć, a potem zastosować wiedzę z filmów.
Kiedyś mój profesor powiedział na wykładzie: „Na jeden wykład, wystarczy jedna myśl, jeden żart i jeden poważny przykład. Reszta, spłynie po studentach jak woda po kaczce.
Ja podałem wam dwie myśli, dwa przykłady, dwa żarty i przepraszam, że nadwyrężyłem,wasze zdolności umysłowe”.
W długich nagraniach często się zdarza, że ktoś wyłączy kurs po kilku minutach z myślą, że kiedyś do niego wróci. Niestety, rzadko się to zdarza.
Nawet jeżeli ktoś obejrzy cały kurs to zapamięta pierwsze dwie techniki i może jeszcze ostatnią. Niestety, często zrealizuje tylko 1. Więc 90% wysiłku „idzie” na marne.
W tym kursie możesz bardzo łatwo wrócić do każdego nagrania, a potem poprawnie zastosować.
Poza filmami znajdziesz rewelacyjną mapę myśli, dzięki której zrobisz powtórkę w ciągu 3-4 minut.
[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Damian Redmer recenzja
Rewelacyjna mapa myśli, za pomocą której zrobisz powtórkę w 4 minuty.

Zobacz Kody Umysły

Co zyskasz?

Jest to świetny produkt, dla osób, które uczą się języków, chodzą do szkoły lub studia, ciągle się uczą, i nie chcą poświęcać na to długich godzin, ponieważ chcą spędzić miło czas z drugą połówką, przyjaciółmi lub rodziną.
Kody Umysłu pokazują w jak, odkryć sekretny (wiem, że to zabawnie brzmi) potencjał. Potencjał, który już posiadasz, a został uśpiony (najczęściej przez szkołę i otoczenie) w przeszłości.
Weźmy przykład tego długopisu. Zapewne jak każdy w młodości bawiłeś/aś się długopisem podczas nauki. Jednak czy nauczyciel lub rodzic nie powiedział Ci, że nie powinno się tak robić? Zapewne tak.
I w ten sposób tracisz krok po kroku cenny potencjał, który w Tobie drzemie. 🙁 Który pozwoliłby szybko się uczyć, spędzać więcej czasu na hobby i ciekawych rzeczach, nauczyć się szybko języka angielskiego i jak i każdego innego. Uniknąć miesięcy, a nawet lat frustracji i złości z powodu swojej bezsilności i niepowodzeń.
Jesteśmy jak ptaki, które już od urodzenia potrafią latać i to wysoko. Jednak z roku na rok, gdy rośniemy, podcinane nam są skrzydła. Kody Umysłów pozwalają odrosnąć tym skrzydłom.
Podsumowując, w kursie otrzymasz zestaw 15 technik o łącznej długości 2 godzin, które wspomogą  twoją naukę, koncentrację i relaks w prosty i przyjemny sposób.
Nie znajdziesz, żadnych technik pamięciowych czy mnemotechnik  które musisz długo ćwiczyć, aby je użyć.
Oglądając filmy miałem jednak niedosyt, że tak szybko się kończy.
Podejrzewam, że wiele osób czuje tak samo. Dlatego postanowiłem, że jeżeli zrealizujesz zamówienie na Kody Umysłu to otrzymasz od mnie dodatkowe półgodzinne nagranie o produktywności Adriana Kołodzieja.
Jest to sławny i skuteczny Internetowy Marketer, który zarabia w ciągu roku ponad milion złotych. Wyobraź sobie jaka jest jego produktywność!
Nie jest ono już nigdzie indziej dostępne, ale ty masz szanse je otrzymać. Wystarczy, że napiszesz do mnie maila.

Zobacz Kody Umysły

Kody Umysłu opinie

Specjalnie dla Ciebie postarałem się także o opinie z strony kodyumyslu.pl:

 „Witaj tu znowu ja pisze, żeby ci podziękować za kody umysłu które mi przesłałeś dzięki temu mogę dużo łatwiej skupić się na nauce jak i na zwykłym czytaniu książki. Uwierz uczyniłeś moje życie zdecydowanie prostszym i tym samym mniej stresującym niż jak to przedtem bywało przed egzaminami czy innymi testami. Wielkie dzięki;)”
Sebastian
Kody Umysłu już mam na moim komputerze i jestem po ich obejrzeniu.
Proste rzeczy, a takie nieuświadomione. Kurs bardzo ciekawy. Informacje w nim zawarte wprowadzam w życie. Dziękuję za kurs. Rewelacyjne w nim jest to, że wspomniane rady można bez problemu zastosować już teraz podczas nauki.”
Arleta Pyrzyńska
„Wreszcie trafiłem na coś, co uczy jak się uczyć. DamianRedmer zawarł w tym kursie zestaw łatwych, prostych i co najważniejsze – skutecznych metod. Kody Umysłu dla wszystkich uczących się stanowią ciekawą alternatywę dla hektolitrów kawy, zarwanych nocy na kuciu oraz innych wspomagaczy uczenia się. Dzięki „Kodom …” w prosty i łatwy sposób podniosłem swoją koncentrację i pamięć. Szczerze wszystkim polecam, w szczególności technikę z pomarańczą”.
Tomasz Ozdowski, Blog PRO – Zdrowotny zdrowieikondycja.blogspot.com
„Uważam, że Kody Umysłu to naprawdę (uwaga, tu zaskoczenie) kawał dobrej roboty! 😉
A bonusowe prezentacje wg mnie są po prostu rewelacyjne! Szczerze mówiąc, to oglądając je po raz pierwszy pomyślałem, że żałuję, że się już nie uczę.
Ogólnie produkt bardzo udany, moim zdaniem może mieć ogromny wpływ na polepszenie efektywności nauki każdego ucznia/studenta, który zastosuje choć 3 techniki z zestawu.”
— Jakub Rauba
„Uważam, że kurs jest profesjonalnie, a jednocześnie bardzo życiowo i po ludzku przygotowany i na ile się uda będę na pewno korzystać z Twoich następnych propozycji i polecać kurs znajomym 😉
Dzięki wielkie!”
— Marta Wojtaszek
Uważam, że Kody Umysłu to naprawdę (uwaga, tu zaskoczenie) kawał dobrej roboty! 😉 A bonusowe prezentacje wg mnie są po prostu rewelacyjne! Szczerze mówiąc, to oglądając je po raz pierwszy pomyślałem, że żałuję, że się już nie uczę.
Ogólnie produkt bardzo udany, moim zdaniem może mieć ogromny wpływ na polepszenie efektywności nauki każdego ucznia/studenta, który zastosuje choć 3 techniki z zestawu.
— Jakub Rauba
Uważam, że kurs jest profesjonalnie, a jednocześnie bardzo życiowo i po ludzku przygotowany i na ile się uda będę na pewno korzystać z Twoich następnych propozycji i polecać kurs znajomym ;)Dzięki wielkie!
— Marta Wojtaszek

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za Twoje prezentacje. Wnoszą powiew świeżego powietrza – nie tylko ze względu na treść ale i na formę. A ta niedościgniona zwięzłość … Gratuluję i zazdroszczę
— Tadeusz

Damian jest tak pewny siebie, że ustanowił nawet gwarancję przez 365 dni. Wyobraź sobie jak wartościowe są te kody, jeżeli masz tak długi czas na testowanie. 🙂 Jest to chyba najdłuższa gwarancja jaką widziałem w internecie.
Damian Redmer Kody Umysłu opinie

Wejdź i zobacz kurs na stronie KodyUmyslu.pl

Pozdrawiam serdecznie
PodpisKam

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *