Witaj
Dzisiaj znalazłem bardzo ciekawy film video o nauce angielskiej wymowy. „Nauczycielka” tak prosto wyjaśnia wymowę angielskich słów, że postanowiłem się Tobą z nim podzielić.

Dlaczego warto się uczyć angielskiej wymowy?

Bardzo wiele osób lekceważy na początku nauki j. angielskiego poprawną wymowę.Muszę się przyznać, że ja również jestem winny tego grzechu. Niestety nasze głoski są inne niż angielskie. I bardzo często powoduje to problemy w komunikacji.
Ja na przykład nie miałem nigdy problemu, aby porozumieć się z Europejczykami ze wschodu. Jednak problem zaczynał się na zachód od Odry. I nie pomogło mi, że znałem setki słówek. Wyobraź sobie jakie to musiało być frustrujące.
W Wuerzburgu zdarzyła mi się zabawna sytuacja. Pamiętam, że od młodości miałem problemy z mówieniem. Gdy zaczynałem przedszkole to moim najdłuższym zdaniem było: „Mama daj mi to”. Mówiłem tak nie wyraźnie, że nikt mnie nie rozumiał. Poza jednym kolegą, który tłumaczył to co mówię innym. W Wuerzburgu było tak samo. Mój kolega z Litwy tłumaczył mój angielski na angielski zrozumiały dla innych!
Po drugie znajomość poprawnej angielskiej wymowy pozwoli Ci zrobić bardzo dobre pierwsze wrażenie.
Zła wymowa może często prowadzić do nieporozumień, a jeden dźwięk może całkowicie zmienić znaczenie słowa. Czasami może to prowadzić do zabawnych sytuacji, ale często możemy kogoś nieumyślnie obrazić lub powiedzieć coś zupełnie innego niż chcieliśmy.
Wymowa wcale nie jest trudna do opanowania i przy odpowiednim podejściu do nauki efekty są bardzo szybko widoczne, więc naprawdę warto poświęcić trochę czasu na jej doskonalenie.

Pierwsza Lekcja Angielskiej Wymowy

Na początku lekcji Jennifer pokazuję dość trudne zdanie z dużą ilością „th”. Miałem problem, aby je prawidłowo wymówić. Jednak już po tej12 minutowej lekcji zrobiłem to o  wiele łatwiej i płynniej.

Pierwsza lekcja obejmuję głoskę „th”. Muszę się przyznać, że ją źle wymawiałem :). Jednak od dzisiaj się to zmieni.

Oglądając film możesz włączyć angielską ścieżkę dialogową klikając na kwadracik na dole filmiku.

Zastanawiam się czy ją rozumiesz? Jeżeli nie to napisz o tym w komentarzu to postaram się dodać napisy, albo pisać krótkie streszczenie pod filmikiem o angielskiej wymowie.

Jestem także bardzo ciekawy jak tobie spodobał się ten filmik.

Pozdrawiam serdecznie
Kamil Kuczyński

źródło ikony: http://www.sse-franchise.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *