Dzisiaj znalazłem bardzo ciekawy filmik do nauki języka angielskiego, a dokładnie wymowy angielskich liter. Jest to bardzo ważne, aby się go nauczyć ponieważ bez tego nie przeliterujesz na przykład swojego nazwiska lub adresu email przez telefon.

Wymowa angielskich liter- filmik


A tutaj masz może jeszcze lepsze nagranie wymowy angielskich liter. Tym razem jest to wersja dla dzieci, ale bardzo miła: Taki angielski alfabet dla dzieci.

I jak się podobało. Mam nadzieje, że teraz nie masz problemu z angielskim alfabetem i wymową angielskich liter. Co prawda czasami te litery wymawia się inaczej niż w alfabecie. Jednak nadal ich znajomość ułatwia życie.

Największe wyzwania w nauce angielskiej wymowy

Chciałbym pokazać Ci ciekawy filmik dotyczący nauki angielskiej wymowy. Jest on godny polecenia, ponieważ w kilku zdaniach pokazuje na co zwrócić uwagę podczas nauki.
Po pierwsze angielski nie jest fonetyczny. Dlatego nie możemy wiedzieć jak wymówić dane słowo dopóki nie usłyszymy poprawnej wymowy.
Po drugie ważne jest aby poprawić wymowę „r” i „l”. Na temat angielskiej wymowy „r” opublikuję niedługo cały artykuł. Jednak chce, żeby on tłumaczył jak najprościej wymowę tej litery. Dlatego jeszcze nad nim pracuję. Dzięki temu mam nadzieje, że błyskawicznie zrozumiesz jak poprawnie wymawiać tę literę.
Autorka podaje potem główne problemy (z którymi my się zgadzamy) w wymowie angielskich liter:
-/th/ and /f/
– /v/ and /b/
-/i/ and /Ey/
Naszym zdaniem tłumaczenie aktorki jak wymawiać te słówka jest niewystarczające i niejasne. Jednak zgadzamy się, że to jest najczęstszy problem uczących się angielskiego. Dlatego wkrótce przygotuje serie artykułów na ten temat, dzięki czemu już każdy Anglik i Amerykanin cię zrozumie.
Odnośnie praktyki, autorka poleca uczyć się przed lustrem i nagrywać swój głos, co także polecamy.
Jeżeli chcesz obejrzeć cały filmik z transkrypcją wejdź na stronę: Tips for Improving Your Pronunciation
Powodzenia
Kamil Kuczyński
fot: encognitive.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *